Kontakt

PSYKOTERAPI
Frågor om psykoterapi och tidsbokning
Kliniksekreterare Carina Landström
Tel: 031-711 19 29, här kan du också lämna meddelande så ringer vi upp.

Telefontid
Måndag, tisdag och onsdag kl 10.00-12.30 samt måndag och onsdag  kl 15.00-16.00, torsdagar förlängt mellan kl 15.00-18.00, och fredagar kl 11.00-13.00.
E-post: terapi@gpsi.se

Pris:
 900:- för det inledande samtalet. Därefter kan avgiften höjas eller sänkas, dels beroende på inkomst men också beroende på terapiform.

UTBILDNING
Frågor om utbildning, handledning, ledarskap och organisationsutveckling
Utbildningssekreterare Carina Landström
Tel: 031-711 97 51, här kan du också lämna meddelande så ringer vi upp.

Öppettider
Måndag 8.30-17.00, tisdag 8.30-13.00, onsdag 08.30-17.00, torsdag 13.00-18.00, samt
fredagar 8.30-13.00. Lunch måndag och onsdag mellan kl 12.30-13.00.
E-post: adm@gpsi.se



Leg psykoterapeuter vid GPI:
   
Almlöf, Johanna johanna.almlof@gpsi.se
Amborg, Mikael mikael.amborg@gpsi.se
Bonde Lyngsö, Elise elise.lyngso@gpsi.se
Coster, Annika annika.coster@gpsi.se
Fahlberg, Emma emma.fahlberg@gpsi.se
Forsberg, Ivan ivan.forsberg@gpsi.se
Frövenholt, Amanda amanda.frovenholt@gpsi.se
Jansson, Tomas tomas.jansson@gpsi.se
Johansson, Annica annica.johansson@gpsi.se
Johansson Tiger, Anneli anneli.johansson.tiger@gpsi.se
Kjellberg, Beata beata.kjellberg@gpsi.se
Langlois, Joseph joseph.langlois@gpsi.se
Magnusson, Thord thord.magnusson@gpsi.se
Norberg, Pär par.norberg@gpsi.se
Olsson, Claes claes.olsson@gpsi.se
Patrakka, Marja marja.patrakka@gpsi.se
Rasmusson, Anna-Karin anna-karin.rasmusson@gpsi.se
Seldén, Ann-Mari ann-mari.selden@gpsi.se
Sundström, Gunnar gunnar.sundstrom@gpsi.se
Svaleklint-Serenban, Marie marie.svaleklint-serenban@gpsi.se
Vazirizadeh, Fariba fariba.vazirizadeh@gpsi.se



Frågor om ekonomi

Ekonom Margareta Thomte
Tel: 031-711 97 98
E-post: ekonomi@gpsi.se

Styrelseordförande
Elise Bonde Lyngsö
E-mail:  elise.lyngso@gpsi.se

Klinikdirektor/Verksamhetschef
Marie Svaleklint-Serenban
E-mail:  marie.svaleklint-serenban@gpsi.se

Utbildningsdirektorer
Annica Johansson och Johanna Almlöf
E-mail: annica.johansson@gpsi.se och johanna.almlof@gpsi.se

Dataskyddsombud

Simon Lindman Svensson
E-mail: simon@gpsi.se

 









 

Aktuellt

Föreläsning 15/9 -22, Björn Salomonsson, om hälsa hos spädbarn och deras föräldrar

Föreläsning med Björn Salomonsson torsdag 15 sep, kl 19.00 i Göteborgs Litteraturhus. Björn föreläser kring "Små barn - STORA KÄNSLOR".

Läs mer på vår hemsida, samt hur du anmäler dig!

Klicka här och läs mer....

 

Platser kvar på utbildningar, start HT-22

Finns platser kvar till dessa utbildningar!

Grundkurs Steg-1

Korttidsterapi utbildning  

Trauma - Teori och klinisk praktik i ett psykodynamiskt/-psykoanalytiskt perspektiv

Klicka här och läs mer....

Till dig som är mellan 18-25 år - kostnadsfri konsultation!

För dig mellan 18-25 år, erbjuder vi ett kostnadsfritt terapisamtal med leg. psykoterapeut. Kontakta vår kliniksekreterare Carina Landström på
tel; 031-711 97 51, eller via adm@gpsi.se

Läs mer här...