Kontakt

PSYKOTERAPI
Frågor om psykoterapi och tidsbokning
Kliniksekreterare Carina Landström
Tel: 031-711 19 29, här kan du också lämna meddelande så ringer vi upp.

Telefontid
Måndag, tisdag och torsdag kl 10.00-12.30 samt måndag och onsdag  kl 15.00-16.00, torsdagar förlängt mellan kl 15.00-18.00, och fredagar kl 12.00-13.00.
E-post: terapi@gpsi.se

Pris:
850:- för det inledande samtalet. Därefter kan avgiften höjas eller sänkas, dels beroende på inkomst men också beroende på terapiform.

UTBILDNING
Frågor om utbildning, handledning, ledarskap och organisationsutveckling
Utbildningssekreterare Carina Landström
Tel: 031-711 97 51, här kan du också lämna meddelande så ringer vi upp.

Öppettider
Måndag 8.30-16.30, tisdag 8.30-12.30, onsdag 13.00-17.00, torsdag 8.30-18.00, samt
fredagar 8.30-13.00. Lunch måndag och torsdag mellan kl 12.30-13.30.
E-post: adm@gpsi.se



Leg psykoterapeuter vid GPI:
Amborg, Mikael mikael.amborg@gpsi.se
Bonde Lyngsö, Elise elise.lyngso@gpsi.se
Cabrejas, Marian marian.cabrejas@gpsi.se
Coster, Annika annika.coster@gpsi.se
Dalbjörn, Katarina katarina.dalbjorn@gpsi.se
Forsberg, Ivan ivan.forsberg@gpsi.se
Jallinder-Haglid, Ing-Britt ingbritt.jallinder-haglid@gpsi.se
Jansson, Tomas tomas.jansson@gpsi.se
Johansson, Annica annica.johansson@gpsi.se
Kallerdahl, Noomi noomi.kallerdahl@gpsi.se
Kjellberg, Beata beata.kjellberg@gpsi.se
Kjällström, Anders anders.kjallstrom@gpsi.se
Larsson, Börje borje.larsson@gpsi.se
Larsson, Kerstin kerstin.larsson@gpsi.se
Lundqvist, Lena lena.lundqvist@gpsi.se
Magnusson, Thord thord.magnusson@gpsi.se
Olsson, Claes claes.olsson@gpsi.se
Pakzad, Farzad farzad.pakzad@gpsi.se
Patrakka, Marja marja.patrakka@gpsi.se
Roböle, Kristina kristina.robole@gpsi.se
Seldén, Ann-Mari ann-mari.selden@gpsi.se
Sundström, Gunnar gunnar.sundstrom@gpsi.se
Svaleklint-Serenban, Marie marie.svaleklint-serenban@gpsi.se
Tallberg, Bodil bodil.tallberg@gpsi.se
Vazirizadeh, Fariba fariba.vazirizadeh@gpsi.se
Wallberg, Lena lena.wallberg@gpsi.se



Frågor om ekonomi

Ekonom Margareta Thomte
Tel: 031-711 97 98
E-post: ekonomi@gpsi.se

Styrelseordförande
Beata Kjellberg
E-mail:  beata.kjellberg@gpsi.se

Klinikdirektor
Claes Olsson
E-mail:  claes.olsson@gpsi.se

Utbildningsdirektor
Anders Kjällström
E-mail: anders.kjallstrom@gpsi.se








 

Aktuellt

Grundläggande utb. i psykoanalytisk teori och terapi (Steg I)

2-årig utb med start den           19 augusti

Fåtal platser kvar!

Läs mer...

Seminarieprogram för GPI 2017-2018

Tema - "I Mytens Spegel"

Under hösten 2017 och våren 2018 arrangerar GPI en serie föreläsningar vilka kommer att handla om de klassiska myterna som Oidipus, Antigone, Narkissos och Inanna, samt Dantes skönlitterära verk, Den gudomliga komedin.

Läs mer om innehåll och datum från vår länk här;

Läs mer...

Utbildningar på GPI - start ht 2017

Grundläggande utbildning i psykoanalytisk teori och terapi (Steg-1) 
Läs mer...

Grundläggande utbildning i psykoanalytisk teori och terapi - inriktning ungdomar (Steg-1)
Läs mer...

Handledar- och lärarutbildning på psykoanalytisk grund, 2-årig
Läs mer...

Trauma och Exil utbildning,       1-årig,  start ht-17
Läs mer...