Kontakt

PSYKOTERAPI
Frågor om psykoterapi och tidsbokning
Kliniksekreterare Carina Landström
Tel: 031-711 19 29, här kan du också lämna meddelande så ringer vi upp.

Telefontid
Måndag, tisdag och torsdag kl 10.00-12.30 samt måndag och onsdag  kl 15.00-16.00, torsdagar förlängt mellan kl 15.00-18.00, och fredagar kl 12.00-13.00.
E-post: terapi@gpsi.se

Pris:
850:- för det inledande samtalet. Därefter kan avgiften höjas eller sänkas, dels beroende på inkomst men också beroende på terapiform.

UTBILDNING
Frågor om utbildning, handledning, ledarskap och organisationsutveckling
Utbildningssekreterare Carina Landström
Tel: 031-711 97 51, här kan du också lämna meddelande så ringer vi upp.

Öppettider
Måndag 8.30-16.30, tisdag 8.30-12.30, onsdag 13.00-17.00, torsdag 8.30-18.00, samt
fredagar 8.30-13.00. Lunch måndag och torsdag mellan kl 12.30-13.30.
E-post: adm@gpsi.se



Leg psykoterapeuter vid GPI:
Amborg, Mikael mikael.amborg@gpsi.se
Bonde Lyngsö, Elise elise.lyngso@gpsi.se
Coster, Annika annika.coster@gpsi.se
Dalbjörn, Katarina katarina.dalbjorn@gpsi.se
Forsberg, Ivan ivan.forsberg@gpsi.se
Gidlööf, Catharina catharina.gidloof@gpsi.se
Jallinder-Haglid, Ing-Britt ingbritt.jallinder-haglid@gpsi.se
Jansson, Tomas tomas.jansson@gpsi.se
Johansson, Annica annica.johansson@gpsi.se
Kallerdahl, Noomi noomi.kallerdahl@gpsi.se
Kjellberg, Beata beata.kjellberg@gpsi.se
Kjällström, Anders anders.kjallstrom@gpsi.se
Larsson, Börje borje.larsson@gpsi.se
Larsson, Kerstin kerstin.larsson@gpsi.se
Lundqvist, Lena lena.lundqvist@gpsi.se
Magnusson, Thord thord.magnusson@gpsi.se
Olsson, Claes claes.olsson@gpsi.se
Patrakka, Marja marja.patrakka@gpsi.se
Roböle, Kristina kristina.robole@gpsi.se
Seldén, Ann-Mari ann-mari.selden@gpsi.se
Sundström, Gunnar gunnar.sundstrom@gpsi.se
Svaleklint-Serenban, Marie marie.svaleklint-serenban@gpsi.se
Vazirizadeh, Fariba fariba.vazirizadeh@gpsi.se
Wallberg, Lena lena.wallberg@gpsi.se



Frågor om ekonomi

Ekonom Margareta Thomte
Tel: 031-711 97 98
E-post: ekonomi@gpsi.se

Styrelseordförande
Beata Kjellberg
E-mail:  beata.kjellberg@gpsi.se

Klinikdirektor
Marie Svaleklint-Serenban
E-mail:  marie.svaleklint-serenban@gpsi.se

Utbildningsdirektor
Anders Kjällström
E-mail: anders.kjallstrom@gpsi.se








 

Aktuellt

Lyssna på vår nya PODCAST - Del 4

Lyssna på vår PODCAST, "Psykoterapeuter pratar på", Del 4, Barnet i våldsverkaren. En halvtimmes prat om psykoanalytiskt tänkande och psykoterapi. Klicka på valfri länk nedan;

Soundcloud...   

Acast...     

iTunes...

Följ oss på Instagram - "Psykoterapeuterpratarpa"

Vill du arbeta med oss i en psykodynamisk professionsmiljö?

Om så är du välkommen med din ansökan. Eller kom på vårt informationsmöte den 6/11 kl 19.15.

Läs mer om anmälan till mötet, eller hur du ansöker här...

Föreläsning den 18 okt - Catharina Engström

Missa inte föreläsningen med Catharina Engström torsdagen den 18 okt kl 18.30 i Sjömanskyrkan, som föreläser kring "Janine Chasseguet-Smirgel och psykosexualiteten - en påminnelse"

För information och anmälan klicka här...